HAKKIMIZDA

HYPCO TÜRKİYE

Halen 26 ülkede enerji faaliyetlerini büyüterek yürüten, dünya petrol piyasasının önde gelen enerji şirketlerinden olan BB ENERGY GRUBU, ülkemize ve insanımıza güvenmekte ve bu doğrultuda Türkiye pazarında nihai tüketiciler tarafından tercih edilen, aranan iyi bir marka olma temel stratejisi ile ülkemiz pazarına yaptığı yatırımları arttırmaktadır. BBE ENERGY GRUBU’nun yerel iştiraki olan BBE Enerji aracılığıyla 2016 yılında ortaklık anlaşması ile kurulmuş olan HYPCO’nun tüm hisselerinin tamamı yakın zamanda BBE Enerji tarafından satın alınmıştır. Bayi yatırımlarına ara vermeden devam eden şirketimiz, 2020 yılı sonu itibariyle ülkemiz genelinde 100 den fazla istasyonu olan bir ağa ulaşmış olup kalite standartlarından ödün vermeden, güçlü ve değerli iş ortaklarıyla birlikte orta ve uzun vadeli stratejik hedeflerine yürümektir.

Temel vizyonumuz etik çalışma prensiplerine sahip, hizmet kalitesine odaklanmış bayilerimiz aracılığı ile ülkemizin her yerinde kaliteli ürünlerle nihai tüketicilere ulaşmak, müşteri bağlılığını artırarak sektörde tercih edilen markalardan biri olmaktır. BB ENERGY’nin 40 yıl önce Lübnan’da kurmuş olduğu HYPCO markası Türkiye Pazarında da emin adımlarla ülkemize ve müşterilerimize hizmet vermeye devam etmektedir.

Grubumuz ülkemizdeki güvenilir ve güçlü bayi ağını daha da genişletirken, Türk toplumuna karşı sorumluluk olarak gördüğü çevreye adanmışlık ilkesi doğrultusunda ‘Green’ konseptini de uygulamaya başlayacaktır. Devreye aldığımız ilk HYPCO GREEN istasyonumuz, önümüzdeki dönem çevreci istasyonlar stratejimize öncülük edecek  örnek bir  projedir. Güneş panellerinin kanopiye yerleştirildiği istasyon gerekli gücün % 75'ine kadarını güneş enerjisiyle kendisi üretecek, LED aydınlatma ile sağlanacak ışıklandırma ile tüketilen gücün % 80'ine kadar tasarruf sağlayacaktır. Suyun geri dönüştürüldüğü ve atığın arıtıldığı istasyonumuz her türlü kirliliği en aza indirmek için çevre dostu malzeme ve teknolojilerle tasarlanmıştır. Buna ek olarak, Elektrikli Araç Şarj Çözümleri de sürücülerin kullanımına sunulacaktır.

2020 sonu itibariyle araçların egzozundan çıkan zararlı gazların salınımını azaltmak, yani emisyon oranını düşürmek amacıyla kullanılan ADBLUE’yu ürün ağına katan Şirketimiz, bayilerimizde HYPCO BLUE adı altında satışına başlayacaktır.

Hypco, artan bayi ve satış miktarına bağlı olarak, müşterilerine kaliteden ödün vermeden, en yakın ikmal noktalarından kesintisiz hizmet vermek adına ikmal seçeneklerini arttırmaya; en kaliteli hizmet ve ürünleri sunma kararlılığıyla dünyanın lider madeni yağ markalarından biri olan Castrol ile kurmuş olduğu ortaklığı daha da güçlendirmeye  devam edecektir.   

BB ENERGY 

Yarım asırdır, güvenilir ve saygın bir enerji ortağı olarak müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayan BB ENERGY, ticarete 1937 yılında tahıl ve asfalt ticareti ile başlamış, 1963 yılında girdiği petrol piyasasında bugün; ticaret, operasyonlar, kiralama, lojistik, depolama, rafine etme ve finansmandaki konsolide deneyimiyle, dünyanın lider bağımsız enerji alım satım şirketleri arasındadır. Londra, Atina, Beyrut, Dubai, Singapur, Moskova, Houston, Kuala Lumpur, İstanbul, Brisbane başta olmak üzere farklı ülkelerdeki ticaret ve operasyon ofisleri aracılığıyla dünyanın çeşitli coğrafi bölgelerini kapsayan bir hizmet ağı sunmaktadır.

TİCARİ FAALİYETLER

Grup geçmişten bugüne ticaret yaptığı ana pazarlardaki lider konumunu korumaya devam ederken, yeni pazarlarda coğrafi genişleme, ürün çeşitlendirme ve satın almalar stratejisiyle büyümeyi hedef edinmiştir. Ham petrolden motorine, benzinden jet yakıtına, LPG’den LNG’ye, asfalttan tüplü gaza olmak üzere geniş bir ürün yelpazesi ile küresel faaliyetlerini sürdüren BB ENERGY; ulusal petrol şirketleri, başlıca petrol kuruluşları ve bağımsız ticaret şirketleri ile işbirliklerini genişleterek yoluna emin adımlarla devam etmektedir.

DEPOLAMA TESİSLERİ

BB ENERGY GRUBU, Lübnan’da toplam kapasitesi 80.000 m³ olan iki adet akaryakıt depolama tesisi, Avustralya’da toplam depolama kapasitesi 75.000 m³ olan dizel terminali ve Mersin’de toplam kapasitesi 12.500 m³ olan bitüm terminalinin de dahil olduğu 4 depolama tesisinin sahibi olup,  tamamını kendisi işletmektedir. Bunlara ek olarak işletme faaliyetlerine çeşitli lokasyonlarda devam amacıyla, stratejik olarak konumlandırılmış tesisleri kiralamaktadır.

DAĞITIM FAALİYETLERİ

Lübnan’ın en önemli perakende dağıtım işletmesi olan HYPCO (Hidrokarbon Ürün Şirketi), BB ENERGY GRUBU hissedarları tarafından 1965 senesinde kurulmuştur. HYPCO SAL Lübnan perakende pazarının en büyük 2. Pazar payına sahip olup, aynı zamanda Lübnan’da Shell yağlarının tek distribütörüdür.

HYPCO markası, bulunduğu toplumun hakkettiği en kaliteli hizmeti proaktif olarak müşterilerine ulaştırmak adına, kararlarını dürüstlükle ve gururla alarak, global anlamda dinamik ve bağımsız bir akaryakıt dağıtım şirketi olarak büyümeye devam etmektedir.

Grup, Lübnan ve Türkiye’den sonra Ruanda ve Fas'da da önde gelen modern hizmet odaklı dağıtım şirketleri arasına girmiş, hizmet verdiği topluluklar ve gelecek nesiller için müşteri deneyimine değer katmayı ve bu nedenle çevreye olan bağlılığını sürdürürken marka sadakati yaratmayı hedeflemektedir.

TÜRKİYE

40 yılı aşkın süredir Türkiye ile uluslararası ticaret yaparak eksiksiz bir ürün yelpazesi (Dizel, Benzin, LNG, LPG, Jet ve Bitüm) sunmakta olan an BB Energy, 30 milyon tonun üzerinde petrol ürünü tüketimi ve kilit bir lojistik merkeziyle büyüyen bir Pazar olan ülkemizde dağıtım sektöründe gelişmeyi doğal bir ilerleme olarak görmekte ve yerel tüketicilere doğrudan ulaşmak ve Türk müşterilerimize hak ettikleri ürün ve de hizmet kalitesini verme taahhüdüyle Türkiye'deki katılımlarını arttırarak perakende pazarına olan ilgisini kanıtlamıştır. Doğu Akdeniz petrol pazarında önemli bir oyuncu olarak konumunu güçlendirmek ve perakende markası olan Hypco'yu bölgede daha da genişletmek ana hedefi olan BB Energy 2021’de de bu doğrultuda yoluna devam edecektir.