HAKKIMIZDA

EPDK’dan 2014 yılında Dağıtım Lisansı alan Şirketimiz, LOKAL ENERJİ GRUBU bünyesinde 2015 yılında faaliyete geçmiştir. Global anlamda Petrol Piyasasında Dünya’nın önde gelen petrol ve enerji şirketlerinden biri olan BB ENERGY GRUBU 2016 Eylül ayında, şirketimizin %51 hissesini satın almıştır. Yeni ortaklıkla birlikte, bayi yatırımlarına hız veren Şirketimiz, bugün itibariyle ülkemiz genelinde 111 istasyona ulaşmış olup, 2020 yılında bayi yatırımlarına devam edilecektir.

BB ENERGY  

Ticarete 1937 yılında tahıl ve asfalt ticareti ile başlayan BB ENERGY GRUBU 1963 yılında petrol endüstrisine girme kararı almıştır. Petrol ürünleri ve bitüm ile faaliyetlerine önce yerel pazarlarda başlamış, 6 yıl sonra ise Akdeniz, Kızıldeniz ve Arap Körfezi pazarlarına girerek faaliyet alanını genişletme yolunda adım atmıştır. Bugün BB ENERGY GRUBU; Londra, Dubai, Singapur, Moskova, İstanbul, Beyrut, Houston, Kuala Lumpur ve Atina başta olmak üzere çeşitli ülkelerdeki ticaret ve operasyon ofisleri aracılığıyla senelik 17 milyon ton civarı ham petrol ve türevleri satışı gerçekleştirmektedir. 8 milyar doların üzerindeki cirosuyla dünyanın önde gelen Petrol ticaret şirketleri arasında yer almaktadır.

 

DEPOLAMA TESİSLERİ

BB ENERGY GRUBU, üç depolama tesisine sahiptir ve tamamını kendisi işletmektedir. Bunlardan iki tanesi Lübnan’da ve toplam kapasitesi 80.000 m³ tür (Antelias ve Jieh terminalleri) Grup aynı zamanda Mersin’de toplam kapasitesi 12.500 m³ olan bitüm terminalinin de sahibidir.  Bunlara ek olarak, stratejik olarak konumlandırılmış tesisleri kiralama yoluyla işletme faaliyetlerine çeşitli lokasyonlarda devam etmektedir.

 

DAĞITIM FAALİYETİ

Lübnan’ın en önemli perakende dağıtım işletmesi olan HYPCO, BB ENERGY GRUBU tarafından 40 sene önce kurulmuştur. 2016 yılı itibariyle HYPCO, 137 adet akaryakıt istasyonuna ve Lübnan perakende pazarının en büyük ikinci Pazar payına sahiptir. HYPCO, global anlamda dinamik ve bağımsız bir petrol şirketi olarak büyümeye devam etmektedir.

 

LOKAL ENERJİ

LOKAL GRUP depolama, kara ve demiryolu nakliyesi, transit ticaret gibi uzun yıllardır petrol sektöründe faaliyet göstermekte olup, 2015 yılından itibaren akaryakıt dağıtım sektöründe hizmet vermeye başlamıştır.

Bunlara ek olarak LOKAL GRUP 2017 yılında 250 Bin tonun üzerinde transit akaryakıt ticareti yapmış ve toplam cirosu 350 milyon TL’ye ulaşmıştır.

 

TAŞIMACILIK FAALİYETİ

Araç Taşımacılığı

LOKAL GRUP, sahip olduğu oto çekerler ile Kocaeli’den ülkemizin her yerine; ayrıca Irak ve Gürcistan’a araç taşımacılığı yapmaktadır.

Demiryolu Taşımacılığı

LOKAL GRUP, sahip olduğu 46 adet ve bunlara ek olarak TCDD’den kiralamış olduğu 130 adet sarnıç vagon ile BP, OMV PO, SHELL ve TP’ye demiryolu ile akaryakıt taşımacılığı hizmeti vermektedir. Bu kapsamda 2017 yılında yaklaşık 400 bin ton akaryakıt taşıması yapılmış olup, 2018 yılında yaklaşık 600 bin ton akaryakıt taşımasının yapılması planlanmıştır.

 

DEPOLAMA TESİSLERİ

LPG K.Kazan/Ankara’da toplam 8.000 m³ kapasiteli LPG Depolama tesisi bulunmakta olup, tesiste BP ve OMV PO’ya hizmet verilmektedir. Tesis, Türkiye’deki en büyük kapasiteye sahip olan karasal LPG depolama tesisidir.

MOTORİN/BENZİNDiyarbakır’da toplam 9.000 m³ kapasiteli akaryakıt depolama tesisi bulunmakta olup, tesiste BP ve OMV PO’ya hizmet verilmektedir. Tesis, Karayolunun yanı sıra demiryolu bağlantılı olup, karayoluna göre daha güvenli ve ekonomik olan demiryolundan da ürün yükleme ve tahliye edilmesine imkân vermektedir.

 

DEMİRYOLU AKARYAKIT AKTARMA TESİSİ

Yahşihan/Kırıkkale’de bulunan akaryakıt aktarma tesisinin ayrı bir iltisak hattı bulunmakta olup, Demiryolu sarnıç vagonlarından kara tankerlerine akaryakıt aktarılmasını sağlamak suretiyle hizmet vermektedir